دبستان غیردولتی پسرانه معراج اندیشه اداره کل آموزش و پرورش استان همدان

چطور فرزندی سازگار داشته باشیم؟

همه پدرها و مادرها از اینکه فرزندی دانا و سازگار داشته باشند لذت می‌برند؛ فرزندی که بتواند تفاوت‌ها را درک کند و به رفتارهای متفاوت بهترین واکنش‌ها را نشان دهد. روانشناسان بر این باورند که کلید طلایی بالا بردن سازگاری کودکان در مواجهه با افراد و شرایط متفاوت، در دست والدین صبور و هوشمند است. 

راهکارهای زیر در بالا بردن سازگاری کودکان اثربخش و مفید خواهد بود. چه خوب است که ابتدا به رفتار و واکنش‌های خودمان دقت کنیم. زمانی که ما در مقابل گروه خاصی از مردم واکنش مثبتی از خودمان بروز می‌دهیم، این رفتار در ذهن فرزندان ما به صورت یک الگوی مثبت رفتاری ذخیره می‌شود.

ادامه مطلب...

نقش والدین در موفقیت فرزندان

ارتباط والدین با سایر اولیای مدرسه و مدیران و مسئولان و آگاهی آنها از وضعیت تحصیلی فرزند خود به دانش‌آموز اطمینان خاصی می‌دهد. همچنین این ارتباط باعث شناسایی بهتر نقاط قوت و فرصت‌های بهبود درسی او می‌شود و بر همین اساس یاری رساندن به او معنای بهتری پیدا می‌کند. این ارتباط نشان می‌دهد موفقیت دانش‌آموز چقدر برای والدین اهمیت دارد و این موضوع برای دانش‌آموز ایجاد تعهد می‌کند.

عوامل بسیاری در برقراری ارتباط مناسب بین فرزندان و والدین، والدین و اولیای مدرسه و به طور کلی هماهنگی و ارتباط بین خانه و مدرسه دخیل هستند. دلیل اصلی برقراری این ارتباط مناسب بین افراد خانواده و خانواده و اولیای مدرسه، آموزش و پرورش صحیح فرزند و درنهایت موفقیت تحصیلی اوست. پروفسور جویس استین از دانشگاه جان هاپکینز به نکاتی در این زمینه اشاره می‌کند:

ادامه مطلب...

الو مرکز

???? بی حوصلگی بچه ها و جمع نکردن اسباب بازی ها

???? #بازی الو مرکز....

✨ بچه ها بعد از بازی معمولا اسباب بازی هاشون رو جمع میکنند اما گاهی هم اتفاق می افتد که بی حوصلگی میکنند و محیط بازی را بهم ریخته و شلوغ رها میکنند. در این مواقع از بازی الو مرکز، که هم یک بازی هیجانی و جذاب برای بچه ها است و هم به هدف من مادر کمک میکند، استفاده میکنم.

✨ مثلا من در آشپزخانه هستم صدا میزنم : الو مرکز، از مامان به محدثه ... اینجا یک عروسک نیاز به کمک داره و گم شده... به کمک نیاز داره تا به خونه ش برسه. محدثه هم با هیجان به سمت عروسک می دود و آن را برمیدارد و به اتاقش میبرد.
یا الو مرکز ... از مامان به مطهره ... اینجا تعدادی از حیوانات توی آب در حال غرق شدن هستند (منظورم مبل آبی رنگ خونه است) ، مطهره هم فوری خودش رو میرسونه ، حیوان ها رو برمیداره و میبره داخل سبدش میزاره.

???? باز من ادامه میدم: الو مرکز... عملیات به خوبی در حال انجام است و بعد از پایان کارها، الو.... از مرکز به تیم ها... برای خوردن یک خوراکی خوشمزه به آشپزخونه بیاین...